3. W otulinie brzóz

Bardzo duży projekt tworzony i realizowany etapami. Powierzchnia działki powyżej 1ha została fragmentarycznie zagospodarowana przez inwestorów, szczególnie w części frontowej. Dominowały tu tuje, bukszpany, katalpy i różnego rodzaju iglaki. W nawiązaniu do już istniejących nasadzeń, a także przebiegu nawierzchni utwardzonych w pierwszej kolejności powstał projekt otoczenia wkoło domu. Część roślin została powtórzona, ale dodaliśmy też trochę koloru w postaci hortensji bukietowych, lawendy, szałwii omszonej, wrzosów, wrzośców, a także różne gatunki traw ozdobnych, które wprowadziły ruch w ogrodzie dodając mu jednocześnie lekkości i trochę dynamiki.

2. Klimatyczny ogródek bez trawnika

Niewielka powierzchnia działki skłoniła właścicieli do rezygnacji z trawnika na rzecz innych nasadzeń, szczególnie traw ozdobnych. Towarzyszą im hortensje bukietowe, werbena patagońska, lawenda, a także zimozielone laurowiśnie i tuje 'Danica'. Wiosną tuż za nimi pojawią się rośliny cebulowe, m.in. czosnki ozdobne. W centralnym punkcie, na żwirowym placyku przewidziano miejsce na biokominek lub misę wodną z cortenu. Ten mini ogródek jest szczególnie atrakcyjny nocą za sprawą oświetlenia, które tworzy niepowtarzalny, romantyczny klimat.

1. Królestwo traw ozdobnych

Mały ogródek miejski mający pełnić funkcję ozdobną i rekreacyjną z różnorodną roślinnością i zachowaniem możliwie dużej powierzchni trawnika. Rabata główna, w kształcie litery U ma długość 16,5m i 1,5m głębokości. Szkielet założenia tworzą trawy ozdobne różnych gatunków i hortensje bukietowe. Lekkie, zwiewne trawy są idealnym tłem dla cięższych w odbiorze hortensji. Idąc ku brzegom rabaty, nasadzenia stopniowo są coraz niższe i symetrycznie skomponowane, przez co wizualnie powstaje efekt fali. Roślinność delikatnie się przenika i tworzy spójną piętrowość. Inwestorom nie zależało na odgrodzeniu przestrzeni stąd delikatna przesłona z traw i niewielkie drzewa liściaste dające się formować.
Szukaj